Radziejowska Gazeta Satyryczna z lat 60 - tych XX wieku - (wszelkie prawa zastrzeżone).

W Radziejowie w latach 60-tych XX wieku działał Teatrzyk Młodzieżowy ,,Pająk". Próby i przedstawienia odbywały się w sali Kina CZYN, w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Teatrzyk wystawiał głównie kabaretowe składanki, ale zaprezentował również publiczności ,,Czarowną noc" Sławomira Mrożka. Z tym przedstawieniem radziejowscy aktorzy wystąpili na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy.
Część artystów z Teatrzyku Młodzieżowego brała również udział w przedstawieniu ,,Grube ryby" Bałuckiego, wystawianym na rzecz Komitetu rodzicielskiego Szkoły Podstawowej. Reżyserem był Andrzej Lipiński, lekarz, kierownik powiatowego wydziału zdrowia.
Teatrzyk wydał również Gazetę, w której humorystycznie przedstawia realia życia w naszym mieście. Rulon Gazety, nadgryziony zębem czasu, pożółkły, ale ciągle czytelny przetrwał w zbiorach Szymona Szynkowskiego (jednego z artystów Pająka i współautora Gazety).