KOLEKCJA ZDJĘĆ RADZIEJOWA Z OKRESU OKUPACJI NIEMIECKIEJ PODCZAS II WOJNY SWIATOWEJ, własność Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. F. Becińskiego w Radziejowie – wszelkie prawa zastrzeżone

Radziejowski rynek, koncert w wykonaniu niemieckich żołnierzy ( daleko w tle widać nadpalony dach radziejowskiej Synagogi ).
    Radziejowski rynek, koncert w wykonaniu niemieckich żołnierzy ( w tle kościół klasztorny oo. Franciszkanów )
    Widok na ulicę Brzeską ( kępka drzew w oddali to Biskupice ).
    Siedziba Gestapo, koszar i sądu niemieckiego, ( budenek ten w niemal niezmienionej formie istnieje do dzisiaj przy ulicy Jana Pawła II ). Na zdjęciu widok od strony północnej.
    Siedziba Gestapo, koszar i sądu niemieckiego, ( budenek ten w niemal niezmienionej formie istnieje do dzisiaj przy ulicy Jana Pawła II ). Na zdjęciu widok od strony zachodniej.
    Obecne radziejowskie liceum - podczas okupacji pełniło funkcję koszar niemieckich oraz siedziby organizacji Todt.
    Okres okupacji niemieckiej - widoczne wejście do obecnego radziejowskiego liceum, które podczas okupacji pełniło funkcję koszar niemieckich oraz siedziby organizacji Todt.
    Widok Radziejowa od strony południowej czyli z okolicy dzisiejszej szkoły podstawowej.
    Radziejowski kościół i klasztor oo. Franciszkanów w okresie okupacji niemieckiej podczas II wojny światowej ( widok od strony południowo - wschodniej ).
    Mieszkańcy Radziejowa - widoczny fragment północnej pierzei rynku.
    Mieszkańcy Radziejowa na rynku ( w tle niemieccy żołnierze ).
    Żołnierze niemieccy na radziejowskim rynku ( w tle widoczny fragment kościoła klasztornego oo. Franciszkanów ).
    Żołnierze niemieccy na radziejowskim rynku.