O NAS            KONTAKT
REGIONALIA

  

 

 

Wśród zadań Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie oraz radziejowskiego Towarzystwa Miłośników Kujaw są edukacja regionalna i promocja miasta i ziemi radziejowskiej. Stąd też z inicjatywy tych dwóch placówek 1 grudnia 2014 roku zostało utworzone Koło Przewodników, którego członkami zostali Panowie  - Leszek Kalicki, Szymon Szynkowski, Krzysztof Wątrobicz, Halina Paczkowska i Danuta Wielgosz, którzy w ramach wolontariatu będą nie tylko przybliżać historię i walory krajoznawcze regionu, a  ponadto oprowadzać turystów i zainteresowane grupy, w tym także grupy dzieci i młodzieży radziejowskich szkół, by w ten sposób dzielić się swoją pasją i wiedzą na temat miasta i okolic.
Panowie Krzysztof Wątrobicz i Leszek Kalicki z wykształcenia historycy oraz Szymon Szynkowski - miłośnik historii Radziejowa (dwaj ostatni są członkami Towarzystwa Miłośników Kujaw) widzą potrzebę propagowania na żywo historii naszej małej ojczyzny a dobrym zapleczem jest Izba Regionalna i gromadzony przez lata księgozbiór regionalny Biblioteki.


Zainteresowanych zapraszamy do korzystania z oferty

radziejowskiego Koła Przewodników !


Kontakt :  MiPBP  i TMK w Radziejowie tel. 54-285-32-80 , e-mail:  bibliotekaradziejow@poczta.onet.pl ;  prezes@tmkradziejow.cba.pl