13.052024

ZAPRASZAMY

Od kilku lat SPACERKI ŚLADAMI CIEKAWYCH RADZIEJOWSKICH HISTORII cieszą się dużym zainteresowaniem.
ZAPRASZAMY dzieci (klas IV - VIII) oraz młodzież z radziejowskich i okolicznych szkół średnich. (zgłoszenia pod nr tel. 537 932 935 lub 54 285 3280). Przewidziany czas na spacerek – dwie godziny lekcyjne.
Usłyszycie ciekawe, radziejowskie opowieści m.in.:  o skarbie ukrytym w ścianie, spaleniu 14 czarownic, zamku radziejowskim, w którym odbyły się zaręczyny córki króla Władysława Jagiełły, burmistrzu zabitym przez piorun, o tajemniczych napisach i znakach sprzed kilkuset lat wydrapanych na murze kościoła, dawnych wiatrakach, nieistniejących obecnie kościołach pod wezwaniem Św. Jana Chrzciciela i Św. Ducha,  dwóch  radziejowskich synagogach, kirkucie oraz o społeczności żydowskiej zamieszkującej i współtworzącej przez kilkaset lat nasze miasto. ZAPRASZAMY.